Choroba okluzyjna leczenie

Choroba okluzyjna leczenie

22 czerwca 2022 Wyłączono przez 314-dev

W ostatnich latach dużym problemem jest choroba okluzyjna leczenie jest dosyć skomplikowane. Okluzja to właściwa pozycja stykania się zębów dolnych z górnymi.

Co to choroba okluzyjna?

W tym artykule wyjaśnimy, na czym polegają zaburzenia okluzji, a także podpowiemy, jakie skutki mogą wystąpić. Prawdopodobnie dotyczy cię okluzja, jeśli masz starte zęby i czujesz napięte mięśnie, które łączą mięśnie żuchwy ze szczęką. Wśród innych popularnych objawów można wymienić kruchość i ruchomość zębów, ból przy nagryzaniu, bóle typu migrenowego oraz powstające recesje zębowe. Najczęstsze przyczyny okluzji to przede wszystkim braki w uzębieniu, wady zgryzu, stres oraz nieprawidłowo wyrzynające się ósemki. Niektórzy ludzie zaciskają zęby w sytuacjach nerwowych, dlatego stale utrzymujący się stres jest niezwykle niebezpieczny. To tylko pogłębia proces ścierania się zębów. Złe nawyki to inne przyczyny schorzeń okluzyjnych. Wśród złych nawyków można wymienić nadmierne żucie gumy, obgryzanie paznokci, otwieranie butelki zębami oraz gryzienie długopisu. Trzeba też zwracać uwagę na małe dzieci, które lubią ssać kciuka, a także długo używają smoczka. Takie nawyki mogą też prowadzić do niewłaściwego ułożenia zębów.

Co ma na celu okluzja?

Należy pamiętać, że wraz z wiekiem wzrasta ryzyko choroby okluzyjnej. Trzeba także pamiętać, że odpowiednio dopasowana musi być plomba, którą stomatolog zakłada w celu wyleczenia zęba. Warto mieć na uwadze, że na kilka sposobów można leczyć chorobę okluzyjną. Kształtowanie zębów to zdecydowanie najmniej inwazyjna metoda. Lekarz może wykonać leczenie ortodontyczne lub przeprowadzić minimalną nadbudowę zębów. Ciekawym rozwiązaniem jest również szyna okluzyjna. Taką szynę zakłada się na noc, ponieważ wtedy najczęściej zgrzytamy zębami. Chirurgię ortodontyczną stosuje się w najtrudniejszych przypadkach, czyli na przykład przy mocno cofniętym lub wysuniętym podbródku. Licznymi powikłaniami może skutkować nieleczona choroba okluzji. Skutkiem mogą być zmiany zdrowotne nieodwracalne.

 Leczenie choroby okluzyjne

Pacjenci skarżą się na chroniczne napięciowe bóle głowy oraz pleców, a także zaburzenia słuchu. W najgorszym wypadku może to skończyć się utratą zębów. Jeśli masz jakieś wątpliwości to powinieneś szybko zgłosić się do lekarza stomatologa. Poważnym problemem jest choroba okluzyjna leczenie może być długotrwałe lub relatywnie szybkie. Wszystko zależy od stadium zaawansowania choroby. Doprowadzenie do prawidłowych funkcji i ustawienia stawów to główny cel leczenia. Od deprogramacji rozpoczyna się zawsze diagnostykę w postępowaniu leczenia zaburzeń okluzji. Czasami niezbędne jest także leczenie protetyczne oraz implantologiczne. Fizjoterapia stawu skroniowo-żuchwowego to także bardzo ważny element leczenia. U osób w różnym wieku może wystąpić choroba okluzyjna. Nie tylko stomatolog, ale również lekarz innej specjalizacji może rozpoznać tę jednostkę chorobową. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym jest choroba okluzyjna leczenie może trwać nawet kilka miesięcy. Warto dbać o swoje zęby, ponieważ jest to nasza wizytówka.