Nakładka Invisalign – na czym polega leczenie i jakie daje efekty?

Nakładka Invisalign – na czym polega leczenie i jakie daje efekty?

10 marca 2022 Wyłączono przez 314-dev

Podczas gdy metalowe aparaty ortodontyczne są powszechne wśród dzieci i młodzieży, dorośli mogą preferować bardziej dyskretne i wygodne rozwiązanie, aby zachować pewność siebie w sytuacjach społecznych i zawodowych.

Leczenie Invisalign to bardzo dyskretna, szybka, wygodna i przewidywalna metoda prostowania zębów dla dorosłych. Bez względu na wiek, przezroczyste nakładki Invisalign mogą wywołać uśmiech, z którego każdy będzie zadowolony. invisalign – kiedy pierwsze efekty?

Invisalign – kiedy pierwsze efekty?

Czas trwania leczenia zależy od ciężkości deformacji. W zależności od zakresu korekcji zęba wymagana jest różna ilość szyn. Z reguły trzeba liczyć się z czasem leczenia od 6 miesięcy (przypadek prosty) do 18 miesięcy (przypadek skomplikowany).

W zasadzie zabieg Invisalign zajmuje nieco mniej czasu niż metodami klasycznymi. Na każdym etapie leczenia wykonywana jest nowa szyna. Proces wymiany przezroczystych szyn odbywa się co 10-14 dni: zakładane są nowe szyny, które za każdym razem wywierają nieco większy nacisk na przesuwane zęby i tym samym ustawiają je we właściwej pozycji. Dzienny czas noszenia powinien wynosić co najmniej 22 godziny — w dzień i w nocy.

Pacjenci często pytają o invisalign – kiedy pierwsze efekty? Czas trwania leczenia ortodontycznego, a tym samym ilość potrzebnych przezroczystych szyn Invisalign ustalana jest indywidualnie i zależy od początkowego stanu wady. Ruchy zębów przez kość wymagają czasu i zdrowych, czystych warunków w jamie ustnej. Jako środek towarzyszący zaleca się regularne profesjonalne czyszczenie zębów. Wizyty kontrolne w gabinecie odbywają się zwykle co 4-8 tygodni.

Leczenie Invisalign – na czym polega?

Invisalign to praktycznie niewidoczny sposób na prostowanie nierównych zębów (takich jak zęby krzywe, wystające lub ściśnięte), który może pomóc w uzyskaniu uśmiechu, o jakim marzy pacjent. Invisalign działa równie dobrze dla dorosłych, jak i dla nastolatków. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii 3D możliwy jest całkowicie cyfrowy proces produkcji przezroczystych i prawie niewidocznych szyn. Ta seria plastikowych szyn, dzięki swojej elastyczności koryguje położenie zębów. Cała korekcja zęba jest rozłożona na z góry określoną liczbę kolejnych i numerowanych szyn. Nakładki nosi się jednorazowo przez około dwa tygodnie, a następnie zmienia się je na następną parę nakładek. W ten sposób zęby przesuwane są stopniowo i delikatnie.
Przezroczyste aparaty są jeszcze bardziej elastyczne niż tradycyjne aparaty stałe i są ledwo widoczne w ustach. Indywidualny plan leczenia umożliwia precyzyjne ustalenie niewspółosiowości zębów i, jeśli to konieczne, skoncentrowanie się na poszczególnych zębach, które są niewspółosiowe.

Invisalign aparat na zęby – efekty

Invisalign działa podobnie jak aparat ortodontyczny. Powoli zwiększając nacisk, kontrolują ruch zębów. Jednak, zamiast mocować za pomocą metalowych drutów i wsporników, można je wyjmować. Nakładki są wygodniejsze dla jamy ustnej i dziąseł i mogą zapobiegać ścieraniu się zębów spowodowanemu zgrzytaniem zębami.
invisalign – kiedy pierwsze efekty? – aby nakładki mogły skutecznie przesuwać zęby, niezbędny jest odpowiedni czas noszenia. Nakładki powinny być noszone przez co najmniej 18 godzin, ale najlepiej około 22 godzin dziennie. Im dłuższy czas noszenia, tym krótsza jest cała kuracja.

Nakładka Invisalign — koszt

Cena uzależniona jest od ilości szyn oraz nakładu pracy potrzebnego na wykonanie przez dentystę dokładnej regulacji. Prosta korekta z maksymalnie 20 szynami kosztuje około 10 000 zł za jedną szczękę.

Jeśli chodzi o koszty Invisalign, system nakładek rozróżnia metody Invisalign Go, Invisalign Lite, Invisalign Full, Invisalign Teen i inne. Bardziej szczegółowe informacje pacjenci otrzymują podczas indywidualnej konsultacji.