Stomatologia – laser

Stomatologia – laser

5 stycznia 2023 Wyłączono przez 314-dev
Obecnie stomatologia laser wykorzystuje na wiele sposobów. Ma on szerokie zastosowanie. Sięganie po innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwala na zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości, przyspieszenie leczenia. Zwiększa się także jego skuteczność. Urządzenie generuje fale o różnej długości, co daje ogromne możliwości. Przenikają one przez tkanki zarówno miękkie, jak i twarde. Można pozbyć się wielu problemów z zębami i dziąsłami właśnie dzięki laseroterapii. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego wykorzystuje stomatologia laser.

Stomatologia laser – co warto wiedzieć?

Stomatologia laser wykorzystuje do przeprowadzania rozmaitych zabiegów. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest bezkontaktowe leczenie. Można uchronić się przed dyskomfortem, na który narzekają pacjenci w przypadku stosowania tradycyjnych metod. Lasery stały się czymś niezwykle rewolucyjnym w stomatologii. Można je spotkać coraz częściej w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych. Usługi są świadczone na najwyższym poziomie. Użycie technologii laserowej wiąże się z wieloma korzyściami. Jeśli ktoś chce przyśpieszyć leczenie i uniknąć nieprzyjemnych objawów, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Sięga się po lasery terapeutyczne o różnej mocy, w zależności od przeznaczenia. Laseroterapia umożliwia zredukowanie bólu, stanów zapalnych. Wyróżnia się także lasery biostymulujące. Zaawansowane technologicznie urządzenia o dużej mocy umożliwiają przeprowadzenie skomplikowanych zabiegów. Mogą śmiało zastąpić narzędzia chirurgiczne. Wystarczy umiejętnie ustawić wiązkę lasera, którą operuje się z precyzją.
W stomatologii wyróżnia się wiele rodzajów laserów. Najczęściej sięga się po modele diodowe. Mają one szerokie zastosowanie. Wspaniale sprawdzają się przykładowo do wybielania zębów. Cały zabieg zajmuje mniej niż pół godziny. Za pomocą laserów można również rozjaśnić pojedyncze zęby, które z jakichś powodów zmieniły zabarwienie. Nie ma również problemu z przeprowadzeniem rozmaitych zabiegów w tkankach miękkich. Laseroterapia jest wykorzystywana przy różnych schorzeniach przyzębia, w leczeniu kanałowym. Za jej pomocą można dokładnie wszystko oczyścić, pozbyć się nieprawidłowych zmian, wyeliminować bakterie. Ogromną zaletą jest to, że laser usuwa zainfekowany tkanki, ale zdrowe części zęba pozostają w nienaruszonym stanie. Niska inwazyjność zabiegu przemawia za tym, aby z niego korzystać. W przypadku leczenia laserem można liczyć na przyspieszenie gojenia.

Na czym polega laserowe leczenie zębów?

Wiele osób nawet nie wie, do czego wykorzystuje stomatologia laser, warto wobec tego zdobyć wiedzę na temat nowoczesnych metod leczenia. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba z nich skorzystać. W przypadku wykorzystywania lasera można liczyć na komfort i bezpieczeństwo. Jest on niezwykle skuteczny i precyzyjny, ale jednocześnie pozostaje łagodny dla zębów i dziąseł. W niewielkim stopniu ingeruje w tkanki. W przypadku leczenia przy wykorzystaniu lasera nie ma nawet konieczności zastosowania znieczulenia i sięgania po wiertła. Jeśli ktoś chce bezstresowo odwiedzać dentystę, to powinien zdecydować się na leczenie laserowe. Jest ono bezbolesne. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które boją się panicznie wizyty w gabinecie dentystycznym oraz dzieci. Za pomocą lasera wybiela się zęby. Można także borować w bezbolesny sposób.
Za pomocą lasera możliwe staje się leczenie ubytków próchnicowych u dorosłych i dzieci. Ich opracowywanie przebiega sprawnie i z najwyższą precyzją. Znika ryzyko wystąpienia próchnicy wtórnej. Laser dokładnie wszystko oczyszcza i dezynfekuje. Bakterie zostają unicestwione. Lasery rewelacyjnie sprawdzają się przy leczeniu paradontozy. Zmaga się z nią coraz więcej osób. Laserem można usunąć zmienione chorobowo tkanki, pozbyć się kamienia nazębnego, zamknąć kieszonki. Laseroterapia będzie wspaniałą opcją w przypadku nadwrażliwości zębów. Można przywrócić komfort jedzenia i picia. Laser zamyka kanaliki zębinowe. Znikają dolegliwości bólowe. Zwykle wystarczy jeden zabieg, aby móc zapomnieć o nadwrażliwości zębów. Laser świetnie nadaje się także do leczenia kanałowego. Stosuje się go w chirurgii stomatologicznej i implantologii.

Ile kosztuje leczenie zębów laserem?

 Leczenie laserowe jest metodą zaawansowaną technologicznie, dlatego będzie droższym rozwiązaniem niż przy wykorzystaniu tradycyjnych sposobów. Oczywiście każdy przypadek musi zostać rozpatrzony indywidualnie. Na cenę zabiegów laserowych wpływa wiele czynników. Zdezynfekowanie kieszonek laserem to koszt rzędu 100 zł. Za wybielanie laserowe płaci się średnio 1 000 zł. Usunięcie dziąsła laserem kosztuje mniej więcej 150 zł. Za leczenie nadwrażliwości przyjdzie zapłacić 100 zł. Jeśli ktoś decyduje się na wycięcie kieszeni przy zębie mądrości laserem, to mu się liczyć się z wydatkiem rzędu 400 zł, to samo dotyczy podcięcia wędzidełka wargi lub języka. Każdy gabinet stomatologiczny będzie miał oczywiście nieco inny cennik. Duży wpływ ma na to przede wszystkim jego lokalizacja, renoma.