Ile kosztuje proteza zębowa na implantach?

Ile kosztuje proteza zębowa na implantach?

2 marca 2022 Wyłączono przez 314-dev

Coraz więcej osób w ostatnim czasie decyduje się na diametralną zmianę swojego wyglądu. Oczywiście wizyty u kosmetyczki czy też fryzjera to standard, ponieważ to właśnie w takich miejscach możemy o siebie zadbać. Jednak coraz częściej zapominamy, że przecież bardzo ważne jest także zadbanie o nasz uśmiech. W jaki sposób możemy to zrobić i co jest ważne w tym przypadku?

Implanty zębów a wiek

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest aby zadbać także o nasz uśmiech. Nic nie doda nam tak uroku, jak właśnie zadbane zęby, ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ale możemy mieć najmodniejsze stylizacje oraz fryzurę czy też makijaż, ale jeżeli w tym przypadku nie zadbamy o to, aby nasz uśmiech także był doskonały, cały efekt będzie marny. Niestety bardzo często zdarza się, że nasze zęby nie są zbyt mocne, dodatkowo mogą mieć także skłonność do próchnicy. Tak naprawdę jeżeli cierpimy na różnorodne schorzenia może się okazać, że przykładowo systematycznie dbamy o swoje zęby, a one i tak będą słabe oraz mogą wypadać.

W szczególności w młodym wieku utrata zębów jest bardzo bolesna, ponieważ jeżeli jest to widoczny ubytek, może nie tylko negatywnie wpływać na naszą psychikę, ale nawet prowadzić do tego, że przestaniemy widywać się z przyjaciółmi i będziemy bali się uśmiechać. Tak naprawdę choć dla wielu zęby są rzeczą można powiedzieć standardową, ponieważ każdy przecież je ma, utrata choć jednego w szczególności w młodym wieku jest bolesna. Warto w takich przypadkach rozważyć leczenie poprzez wprowadzenie do jamy ustnej stałej protezy, tak zwanego implantu. Warto pamiętać, że implanty zaleca się osobom dorosłym, ponieważ najbezpieczniej jest wykonać taki zabieg w przypadku, gdy żuchwa już się nie rozwija, a kość także jest bardziej stabilna.

Rodzaje protez na implantach

Warto pamiętać, że tak naprawdę istnieje kilka rodzajów implantów. Najczęściej wykonywane są pojedyncze ubytki. Implant zęba zbudowany jest między innymi z korony zęba, czyli to co jest dla nas widoczne gołym okiem, a także łącznika, który jak sama nazwa mówi łączy koronę imitującą zęba z implantem, czyli specjalną śrubą wkręcaną do kości pod dziąsło. Wielu pacjentów coraz częściej zastanawia się, ile kosztuje proteza zębowa na implantach. Przede wszystkim w tym przypadku powinniśmy pamiętać, że to ile kosztuje proteza zębowa na implantach jest zależna od rodzaju protezy. Można spotkać także implanty połączone ze sobą, wówczas możliwe jest na przykład wypełnienie kilku ubytków naraz.

Cennik protez na implantach

Na pewno od tego ile kosztuje proteza zębowa na implantach zależy ilość zużytego materiału. W przypadku implantu, który jest pojedynczy, można zapłacić kilka tysięcy złotych. Z kolei jeżeli interesuje nas leczenie, które będzie obejmowało montaż kilku implantów, wówczas może to być koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego decydując się na takie leczenie już na pierwszej wizycie powinniśmy dokładnie określić, ile ubytków chcemy wypełnić, a na pewno poznamy orientacyjną cenę.