Nowoczesne metody uzupełniania uzębienia

Nowoczesne metody uzupełniania uzębienia

21 grudnia 2022 Wyłączono przez 314-dev

Wiele osób boryka się z problemem braku jednego lub więcej zębów. Jest to często dość kłopotliwa sprawa, ponieważ przednia część jest widoczna dla innych, gdy się mówi lub uśmiecha. Różne urazy, choroby zęba lub przyzębia prowadzą do utraty zębów. Należy jednak pamiętać, że brakujący ząb musi zostać natychmiast zastąpiony sztucznym. Chodzi nie tylko o względy estetyczne, ale również ma to znaczenie dla sąsiednich zębów i tych znajdujących się naprzeciwko.

Luki mogą powodować, że zaczną się one chwiać. Często braki w uzębieniu prowadzą do szeregu dolegliwości, które z czasem mogą się nasilać i stanowić większy problem. Dlatego po utracie zęba powinno się pomyśleć o przywróceniu jak najszybciej brakującego zęba. Do wyboru są różne metody. Rozwiązanie najlepiej dostosować indywidualnie do konkretnego przypadku. Dlatego ważna jest wizyta konsultacyjna, podczas której można omówić wszystkie zalety i wady danej metody. Podczas konsultacji można poznać także nowoczesne metody uzupełniania uzębienia, które warto rozważyć.

Jakie są nowoczesne metody odbudowy protetycznej zębów?

Nowoczesne metody uzupełniania uzębienia oferują pacjentom wiele możliwości. Oczywiście każdy przypadek jest inny i należy skonsultować się z lekarzem, który zaproponuje korzystne rozwiązania. Na pewno nie wolno lekceważyć braków w uzębieniu, nawet jeśli występują one w tylnej części jamy ustnej. Szczeliny zębowe prowadzą nie tylko do zmniejszenia kości szczęki w obszarze bezzębnym, ale mogą również wywołać problemy, takie jak ból głowy, żuchwy i kręgosłupa, a także uszkodzenie stawu szczękowego. Funkcjonalność, estetyka i stabilność żuchwy mogą zostać zachowane lub przywrócone tylko wtedy, gdy ubytki zostaną naprawione w odpowiednim czasie.

Nowoczesne metody uzupełniania ubytków skupiają się na materiałach wysokiej jakości. Na uwagę zasługują forniry i wkłady ceramiczne, które praktycznie wyglądają identycznie jak naturalne zęby. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się także licówki, które pozwalają odzyskać piękny uśmiech w krótkim czasie. Uzupełnienia ceramiczne są niezwykle wytrzymałe i pozostają praktycznie niezmienione przez wiele lat. Ponadto zwykle nie występuje zwiększona wrażliwość na temperaturę, ponieważ przewodność cieplna ceramiki jest podobna do przewodnictwa naturalnego szkliwa.

Metody uzupełniania ubytków i poprawy wyglądu zębów

Wiele osób, nawet jeśli nie ma ubytków w uzębieniu, to boryka się z innymi problemami. Zęby bardzo często są ukruszone lub mają przebarwienia, których nie da się usunąć. Nowoczesne metody uzupełniania uzębienia pozwalają na szybkie i trwałe przywrócenie pięknego uśmiechu. Jedną z opcji są korony ceramiczne. Dzięki nim można doskonale odtworzyć ubytki w zębach. Taka opcja doskonale nadaje się również do zastosowania w przypadku zębów przednich. Nowoczesne materiały ceramiczne zapewniają odpowiednią wytrzymałość i trwałość.

Do produkcji mostów i protez zębowych stosuje się również pełną ceramikę. Warto także zainteresować się protezą zębową na implantach. Implant to sztuczny korzeń zęba, który jest mocno zakotwiczony w kości szczęki. Wykonany jest z materiałów biokompatybilnych, takich jak tytan lub ceramika. Na implancie jest trwale przymocowana sztuczna korona zęba lub proteza. Proteza implantu jest funkcjonalna i kosmetyczna nieodróżnialna od naturalnych zębów.

Metoda ta jest z powodzeniem stosowana w stomatologii od wielu lat i jest stale rozwijana. Dzięki dokładnej diagnostyce z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, takich jak tomografia cyfrowa i zdjęcia rentgenowskie 3D, a także po starannym zaplanowaniu leczenia, implantacja jest bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Implanty mogą być stosowane w przypadku ubytku pojedynczego zęba, jak i większej ilości. Dużym plusem jest solidność wykonania, brak wpływu implantów na mowę, żucie czy odczuwanie smaków.

Dowiedz się o nowoczesnej metodzie wypełniania zębów!

Nowoczesne metody uzupełniania uzębienia są w pełni bezpieczne dla pacjenta. W przypadku implantów, które są obecnie najkorzystniejszym rozwiązaniem, można mówić o wielu zaletach. Przede wszystkim pacjent zachowuje kości szczęki, a efekt wygląda bardzo naturalnie. Implanty mogą wytrzymać nawet 30 lat. Nie ma możliwości, aby pacjent odczuwał jakiś dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania. Zęby wyglądają estetycznie, a pielęgnacja jest łatwa. Warto także zwrócić uwagę na to, że w dobrych gabinetach stomatologicznych coraz częściej uzupełnianie ubytków odbywa się przy pomocy technologii klejenia.

Nowoczesne metody uzupełniania uzębienia przy użyciu kleju umożliwiają niezwykle trwałe połączenie i stanowią podstawę wszystkich współczesnych metod leczenia stomatologicznego w stomatologii estetycznej. Takie rozwiązanie można stosować do wypełnień kompozytowych i wkładów ceramicznych, a także do mocowania koron, a także do uszczelniania pęknięć. Technika ta w połączeniu z doskonałymi właściwościami materiałowymi nowoczesnej ceramiki prowadzi do doskonałych efektów, nawet przy obróbce cienkich ceramicznych elementów dentystycznych. Takie uzupełnienie może służyć przez wiele lat.