Ile kosztuje wybielanie zębów?

Ile kosztuje wybielanie zębów?

15 marca 2023 Wyłączono przez 314-dev

Z wiekiem, lecz także w wyniku nieodpowiedniej diety czy też złych przyzwyczajeń zęby stopniowo zmieniają swój kolor, stając się żółte. Wiele osób zastanawia się w takiej sytuacji, czy istnieje jakiś sposób na to, aby przywrócić ich piękny biały kolor, a także ile kosztuje wybielanie zębów. Warto przeanalizować kilka popularnych metod wybielania i wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie tego problemu.

Ceny wybielania zębów u dentysty – ile trzeba zapłacić za profesjonalny zabieg?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najlepiej po pomoc udać się od razu do specjalisty, czyli do stomatologa. W gabinecie stomatologicznym przeprowadzić będzie można profesjonalny zabieg. Na czym on polega? Na zęby nakładana jest specjalna substancja, która następnie naświetlana zostaje laserem. Ile kosztuje wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym? Oczywiście wiele tu zależy od konkretnego specjalisty, lecz przyjmuje się, że jeden zabieg to przeważnie 200-300 złotych.

Ceny produktów do wybielania zębów w sklepach – ile kosztują popularne paski i żele wybielające?

Oczywiście wybielanie zębów u stomatologa nie jest jedyną dostępną formą walki z przebarwionymi zębami. Jak się bowiem okazuje, możliwe jest wykorzystywanie wielu dostępnych w aptekach środków. Ile kosztuje wybielanie zębów przy pomocy pasków i żelów wybielających?
Jest to wydatek zdecydowanie mniejszy niż profesjonalne wybielanie w gabinecie. Zwykłe paski wybielające, które dostać można w praktycznie każdej aptece to wydatek około 40-50 złotych. Oczywiście nie jest to zestaw, który pozwoli przeprowadzić całą kurację.
Ile kosztuje wybielanie zębów przy pomocy żelu wybielającego? Żele wybielające to wydatek średnio 150 złotych za opakowanie, lecz na uwadze należy mieć, że starcza on na zdecydowanie dłużej niż paczka pasków wybielających.

Czy warto oszczędzać na wybielaniu zębów? – porównanie kosztów i efektów różnych metod wybielania

Jak zatem widać, na rynku dostępne są różne naprawdę ciekawe rozwiązania w zakresie walki z przebarwionymi zębami. Powstaje teraz pytanie, które z tych rozwiązań jest lepsze. Teoretycznie paski wybielające są najatrakcyjniejsze cenowo, lecz jak wygląda ich stosowanie od strony uzyskiwanych efektów?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że żadna kuracja wybielająca, która przeprowadzana jest samodzielnie przez pacjenta, nie będzie tak skuteczna, jak ta, którą przeprowadzi specjalista. Z góry więc można założyć, że profesjonalny zabieg w gabinecie będzie lepszy. Skoro wiemy już, ile kosztuje wybielanie zębów różnymi metodami, trzeba się teraz dowiedzieć, jak wygląda kwestia opłacalności.
Paski oraz żele wybielające muszą być stosowane przez dłuższy czas, zanim uda się osiągnąć odpowiednie efekty. Oznacza to nie tylko sporo czekania na efekty, lecz również dość spore nakłady finansowe. Z kolei duży jednorazowy wydatek na zabieg stomatologiczny pozwala uzyskać piękne zęby właściwie od razu. Jedynie w przypadku mocno przebarwionych zębów, konieczne jest powtórzenie zabiegu. Jeśli więc chodzi o skuteczność, a także szybkość terapii, zabieg u stomatologa nie ma sobie równych.