Suplementy na zęby

Suplementy na zęby

4 kwietnia 2022 Wyłączono przez 314-dev

Jak ważną rolę w naszym organizmie odgrywa wapń wie każdy. Mocne kości, praca serca i przede wszystkim zęby, które dzięki hydroksyapatytowi zawdzięczają swoją gęstość. Po całkowitym zakończeniu formacji zębów proces wchłaniania minerałów bezpośrednio z krwiobiegu zatrzymuje się. Od tego momentu ludzie sami muszą dbać o swoje zęby, stosując pasty do zębów i inne suplementy na zęby.

Jakie witaminy są dobre na zęby?

A więc jakie witaminy są nam potrzebne, aby mieć zdrowe zęby? Najważniejsza dla zębów jest witamina D. Walczy z demineralizacją zębów. Dzięki niej wapń jest prawidłowo wchłaniany i nasze zęby są utrzymywane w dobrym stanie. Kolejną witaminą jest witamina A. Jej działanie przeciwbakteryjne jest jej największą zaletą. Ponadto zapobiega infekcjom i stanom zapalnym w jamie ustnej. Witaminy z grupy B, na czele z witaminą B12, wzmacnia zęby. Witamina B5 łagodzi ból zębów. Witamina C odpowiada za prawidłowy rozwój szkliwa u dzieci. Eliminuje infekcje, krwawienia oraz stany zapalne dziąseł. Zapobiega także odsłanianiu korzeni zębów. Witamina E zapobiega ruchomości dziąseł oraz powstawaniu nieświeżego oddechu. Witamina K chroni przed demineralizacją zębów.

Suplementy na mocne zęby

Jak ważnym elementem życia jest dbanie o higienę zębów i jamy ustnej nie trzeba przypominać. Podstawowym produktem do mycia zębów jest pasta. Oprócz niej mamy do dyspozycji także płyn do płukania jamy ustnej. Niewielu ludzi stosuje nić dentystyczną, ale jest ona równie ważna, jak wcześniej wspomniane suplementy na zęby. Pasty do zębów można podzielić na te higieniczne i terapeutyczne. Dzięki pierwszym możemy dbać o zęby codziennie, drugie zaś przychodzą nam z pomocą w przypadku jakichkolwiek dolegliwości. Pasty do zębów posiadają właściwości wybielające i przeciwzapalne. Najważniejszym składnikiem past do zębów jest fluor. Ma on za zadanie: wzmocnić zęby, poprawić odporność zęba na kontakt z kwasami, blokować namnażanie się bakterii, Bardzo dobrze działa na szkliwo zębów, chroniąc go, a także zapobiegając powstawaniu próchnicy. Niektóre pasty zawierają fluor cyny, który znacznie bardziej chroni przed problemami zębów. Zapobiega próchnicy, a także ma właściwości wybielające, chroni przed zapaleniem dziąseł oraz niweluje nieświeży oddech. Niestety pasty do zębów nie są w stanie skutecznie walczyć ze wszystkimi problemami jamy ustnej i zębów. Nici dentystyczne również mają ograniczone pole działania. Z pomocą przychodzi płyn do płukania jamy ustnej. Potrafi zabić do 99% bakterii, nie niszcząc przy tym mikroflory. Niestety czasami nasze dziąsła popadają w stan zapalenia i wtedy najlepszym suplementem będą żele o działaniu przeciwzapalnym.

Nie tylko dentysta i higiena jamy ustnej

Dbanie o zęby jest niezmiernie ważnym elementem w naszym życiu. Mycie zębów, a także utrzymywanie higieny jamy ustnej to podstawa dnia codziennego. Aby zapewnić sobie większą ochronę przed bakteriami, musimy zadbać o odpowiednie witaminy w naszej diecie, ale także o odpowiednie suplementy na zęby, bez których ciężko będzie o zdrowe zęby.