Jak wybielić martwe zęby?

Jak wybielić martwe zęby?

22 maja 2022 Wyłączono przez 314-dev

Jak wybielic martwe zeby? W jaki sposób można zadbać o estetykę uzębienia w gabinecie stomatologicznym? Jakie są dostępne metody rozjaśniania szkliwa za pomocą profesjonalnych metod? Pora poznać je wszystkie.

Czy wybielanie zęba martwego jest możliwe? Jedynie z zastosowaniem specjalistycznych metod

Martwy ząb nie posiada żywej miazgi. Do takiego stanu rzeczy zwykle prowadzi bagatelizowanie rozwijającej się próchnicy w jamie ustnej. Zaawansowane stadium schorzenia wywołuje ból, a sam obumarły ząb wyróżnia się na tle pozostałych tym, że ma ciemniejszą barwę. Nic dziwnego, że tak wiele osób szuka sposobów na to, by poprawić ogólny wygląd swojego uśmiechu. W końcu szary ząb – zwłaszcza jeśli jest w przedniej części łuku zębowego – znacznie wpływa na zmniejszenie walorów estetycznych.

Dentyści dobierają odpowiednią dla pacjenta metodę rozjaśniania obumarłych zębów oraz przygotowują go do zabiegu. Warto zaznaczyć, że martwe zęby trudniej wybielić. W przeciwieństwie do zdrowych nie reagują na domowe metody. Dodatkowo, są bardziej wrażliwe na uszkodzenia – dlatego właśnie zabiegi rozjaśniające powinny być przeprowadzane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów i z użyciem odpowiedniego sprzętu.

Jak przebiega wybielanie martwego zęba? Dostępne metody rozjaśniania szkliwa

Jak wybielic martwe zeby? Dentysta może zasugerować rozjaśnienie ich za pomocą metody wewnątrzkomórkowej lub wdrożenia zabiegów protetycznych. Pierwsze rozwiązanie polega na otwarciu i opracowaniu komory zęba oraz zabezpieczeniu jego korzenia. Następnie we wnętrzu komory umieszcza się specyfik wybielający i zamyka ją na jakiś czas. Istotne w tej metodzie jest to, że zalicza się ją do dość czasochłonnych, bowiem środek rozjaśniający wymienia się kilkukrotnie – aż do momentu uzyskania preferowanego odcienia. Dopiero wtedy można nanieść stałe wypełnienie.

Inną metodą, którą mogą zasugerować stomatolodzy jest leczenie protetyczne, które opiera się na wykonaniu licówek lub koron zębowych. W tym przypadku można liczyć na szybszy efekt wybielenia martwego zęba, a także jego wzmocnienie. Jest to ważny aspekt, bowiem po leczeniu kanałowym zęby są bardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Protetyka pozwala więc pacjentom zamaskować powstałe przebarwienia i odnowić uzębienie bez narażania go na inwazyjne zabiegi.

Wybielanie martwego zęba – ile wizyt? Droga do śnieżnobiałego uśmiechu

O tym, jak wybielic martwe zeby i jak będzie wyglądał cały ten proces, decyduje metoda, którą zaproponuje specjalista oraz to, czym cechuje się konkretny przypadek. Na pierwszej wizycie zazwyczaj dobiera się sposób rozjaśniania szkliwa, informuje się o cenie zabiegu oraz określa się czas trwania leczenia. Oprócz wykonania samych czynności, które mają na celu wybielić zęby, należy także przygotować do nich pacjenta oraz kontrolować kondycję jego uzębienia już po zabiegu. Rozjaśnianie zębów jest więc procesem, na który trzeba poświęcić trochę czasu. Jedna wizyta to zdecydowanie za mało, by uzyskać pożądane efekty.