Ile kosztuje wyrwanie zębów pod narkozą?

Ile kosztuje wyrwanie zębów pod narkozą?

18 maja 2022 Wyłączono przez 314-dev

Usuwanie zębów to procedura, która wzbudza duży niepokój wśród pacjentów. Wynika on ze strachu przed bólem oraz ewentualnymi powikłaniami. Co ważne, usuwanie zębów może być wykonywane pod narkozą, co znacznie ogranicza dyskomfort pacjentów. Warto zatem zastanowić się nad tym, na czym polega ten zabieg i ile kosztuje wyrwanie zębów pod narkozą.

Jak wygląda usuwanie zębów pod narkozą?

Usuwanie zębów pod narkozą to zabieg, który jest bezpieczny i polecany szczególnie w razie konieczności ekstrakcji kilku zębów. Metoda ta może być również stosowana w przypadku usuwania zatrzymanych ósemek. Powinna być ona wdrażana w przypadku pacjentów, którzy odczuwają silny lęk przed leczeniem dentystycznym. Co ważne, podczas jej przeprowadzania konieczna jest współpraca stomatologa oraz anestezjologa, który czuwa nad dobrostanem pacjenta. Warto podkreślić, że wykonywanie zabiegu pod narkozą pozwala na ekstrakcję kilku zębów podczas jednej wizyty, co znacznie skraca czas leczenia oraz ogranicza stres pacjenta. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest badanie stomatologiczne oraz kwalifikacja anestezjologiczna. W dniu zabiegu pacjent musi pozostawać na czczo, a w okresie dwóch godzin poprzedzających zabieg nie powinien od spożywać płynów. W okresie pozabiegowym pozostaje on pod opieką anestezjologiczną, a w razie braku przeciwwskazań może opuścić klinikę. Nie powinien on jednak prowadzić pojazdów mechanicznych. Okres wybudzania się pacjentów po narkozie wynosi zwykle od godziny do kilku godzin, a po kolejnych dwóch godzinach mogą się oni udać do domu. Przez kolejną dobę pacjent musi jednak pozostawać w kontakcie z anestezjologiem.

Ile kosztuje usuwanie zębów pod narkozą?

Pacjenci dość często zastanawiają się nad tym, ile kosztuje wyrwanie zębów pod narkozą. To, ile kosztuje wyrwanie zębów pod narkozą zależy od kilku czynników, w tym popytu i podaży na tego typu usługi, wielkości ośrodka, konkurencji na danym rynku, jak również od rozległości i typu danego zabiegu. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku czas jego trwania oraz ilość leków i innych materiałów zużytych podczas jego przebiegu. Nie bez wpływu na cenę jest również ilość przeprowadzonych konsultacji poprzedzających dany zabieg oraz sama procedura premedykacji i opieki pozabiegowej. Warto dodać, że koszt samej narkozy sięgać może nawet kilkuset złotych.

Gdzie należy usuwać zęby pod narkozą?

Zabiegi polegające na usuwaniu zębów pod narkozą powinny być wykonywane jedynie w klinikach posiadających pełen dostęp do szerokiego zaplecza anestezjologicznego. Opieka anestezjologiczna konieczna jest bowiem nie tylko podczas samego zabiegu, ale również w czasie procedury kwalifikacyjnej, jak i w okresie pozabiegowym. Konieczność konsultacji anestezjologicznej wynika z faktu, że wykonywanie narkozy ma pewne ograniczenia i nie zawsze może być możliwe do przeprowadzenia. Z tego powodu lekarz musi być informowany o występujących chorobach, przyjmowanych lekach, jak również o ich nietolerancji lub występowaniu silnych reakcji alergicznych. Anestezjolog zawsze przeprowadza wywiad medyczny, podczas którego zbiera informacje dotyczące dobrostanu pacjenta, kwalifikuje go do zabiegu oraz dobiera odpowiednią ilość leków stosowanych podczas procedury usypiania.