Osteotomia szczęki cena

Osteotomia szczęki cena

20 czerwca 2022 Wyłączono przez 314-dev

Wiele osób zastanawia się, czym jest osteotomia szczęki cena jest uzależniona od gabinetu. Czasami jedynym ratunkiem dla pacjentów z poważnymi wadami zgryzu jest operacja szczęki. Operacja żuchwy daje takim osobom również nadzieję na normalne życie.

Chirurgia szczękowa

W tym artykule wyjaśnimy, czym jest osteotomia szczęki cena zabiegu jest dosyć wysoka, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Jest to procedura chirurgiczna, która polega na przecięciu oraz dopasowaniu w nowym położeniu kości szczęk. Od tak zwanej klasy szkieletowej uzależniony jest rodzaj zabiegu. Klasa szkieletowa określa, czy pacjent ma szczękę wysuniętą do przodu, czy też cofniętą. W takiej sytuacji można mówić o zaburzeniach w wymiarze przednio-tylnym. Przeprowadzenie zabiegu obuszczękowego jest niezbędne w przypadku niektórych wad. Taki zabieg obejmuje nie tylko szczękę, ale również żuchwę. Zazwyczaj kilkuletnie leczenie ortodontyczne powinno poprzedzać operację.

Osteotomia szczęki

Najczęściej u dorosłych pacjentów przeprowadza się zabiegi ortognatyczne. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zakończył się okres rozwojowy kośćca. Osteotomię żuchwy wykonuje się u osób z progenią, laterogenią oraz tyłożuchwiem i głębokim zgryzem. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że retrogenia to inaczej tyłożuchwie. Cechuje się tym, że szczęka jest wysunięta przed dolne zęby, czyli żuchwę. Cechą charakterystyczną tej wady jest dolna warga oraz cofnięta broda. Zgryz głęboki także towarzyszy często retrogenii. Polega to na tym, że siekacze dolne oraz górne mogą na siebie nachodzić. Progenia jest oczywiście przeciwieństwem retrogenii. Jest to mocne wysunięcie żuchwy przed szczękę górną. Laterogenia to trzecia nieprawidłowość szczęki, która polega na przesunięciu w lewo lub prawo żuchwy. U osób ze zgryzem otwartym oraz uśmiechem dziąsłowym może zostać przeprowadzona osteotomia.

Osteotomia szczęki – cena

Warto podkreślić, że zabieg osteotomii szczęki jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Zadaniem lekarza jest nacięcie lub przecięcie kości żuchwy lub szczęki. Poszerzony musi zostać także wyrostek zębodołowy. Kość należy przesunąć w odpowiednie miejsce, a następnie przykręcić ją płytkami oraz tytanowymi śrubami. Osteotomia żuchwy pozwala cofnąć, wysunąć oraz wyrównać symetrię całej żuchwy. Po zabiegu konieczna jest oczywiście rehabilitacja pooperacyjna. Dzięki rehabilitacji można ostatecznie poprawić warunki zgryzowe i utrzymać efekty leczenia. Pacjent powinien kontynuować leczenie ortodontyczne, dlatego musi pamiętać o systematycznych wizytach. Najważniejsza jest cierpliwość, ponieważ trzeba czekać od 9 do 12 miesięcy na całkowite efekty. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym jest osteotomia szczęki cena zabiegu wynosi około 30 000 zł. Duży wpływ na wygląd twarzy mają oczywiście wady kości żuchwy, które są określane potocznie dolną szczęką. Przyczynia się to także do funkcjonowania aparatu mowy. Niewłaściwymi proporcjami objawia się zbyt duża żuchwa. Im wcześniej zdecydujesz się na zabieg osteotomii szczęki, tym będzie lepiej.